Elastyczny stabilizator kostki

Dodano: 2017-09-22 Przez: admin


 
Elastyczne stabilizatory kostki to podstawowe wyposażenie, które nie jest drogie, a może przynieś ulgę osobom po kontuzjach. Co więcej nie są drogie i dobre na każda kieszeń. Jednak ich dopasowanie będzie bardzo ważne, jeżeli chcemy, aby spełniały swoją funkcję w stu procentach.
 
Funkcjonalność kończyn górnych i dolnych na co dzień jest bardzo ważna. Ze względu na pojawiające się kontuzje, czy to w trakcie wypadków, czy podczas uprawiania sportu, warto jest korzystać z produktów, jakie znajdziemy pod nazwą stabilizatorów tj. stabilizator kostki, czy ortez.
 
Ortezy a stabilizatory
Wybór odpowiedniej ortezy ma znaczenie. Dobór stosownego rozmiaru, jak również typu usztywniacza będzie miało wpływ, jak dobrze będzie zabezpieczona kostka. Stabilizator kostki dostępny jest w kilku wariantach. W zależności od producenta mamy stabilizatory bardziej elastyczne lub sztywne. Są również w ofertach stabilizatory z dodatkowymi wkładkami usztywniającymi lepiej stopę, jak również stabilizatory z żelem, czy też pneumatyczny.
 
Porady specjalistów  wyborze stabilizatora
Sugerując się opiniami specjalistów w doborze stabilizatorów, z pewnością jesteśmy w stanie dobrać taki usztywniacz, stabilizator kostki, który idealnie dopasuje się do stopy i będzie prawidłowo spełniał swoją funkcję. Zazwyczaj grupa stabilizatorów nakładanych na stopę, usztywniająca znacznie wyższe partie, jak kostka ma zapewnić komfort i szybsza regenerację tym, którzy je zakładają. Koszt tego rodzaju stabilizatorów jest bardzo różna. W zależności od tego, czy mówimy jeszcze o elastycznych stabilizatorach, czy już o profesjonalnych ortezach. Stabilizator kostki ma wiele funkcji, oprócz usztywnienia i przyspieszenia regeneracji, również odciążenie całego stawu skokowego, jak również zabezpieczenia przed kolejnymi urazami.
Tak więc w katalogach produktowych, w których znajdziemy stabilizatory mamy mnóstwo różnych usztywniaczy, z którymi warto się zapoznać. Warto wziąć pod uwagę w przypadkach silniejszych kontuzji ortezy, które doskonale zastępują tradycyjny gips, są lekkie i wygodniejsze. Można również starać się o refundację części poniesionych kosztów w związku z ich zakupem.
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Zobacz również

Menu