Najczęściej występujące usterki w pralkach

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Pralka to już jedno z podstawowych urządzeń w gospodarstwie domowym – dzięki niej możemy prać jeszcze wygodniej i szybciej. Problemy zaczynają się jednak wtedy, gdy pralka nie działa tak, jak powinna. Jakie symptomy powinny wzbudzić twoją czujność?

 

Nowoczesne pralki to znacznie bardziej zaawansowane urządzenia niż te, które kupowaliśmy dekadę temu i jeszcze wcześniej. Teraz to naszpikowane elektroniką sprzęty, które również mają więcej możliwości usterek. Przedstawiamy te najbardziej typowe.

 

  1. Zbyt głośna praca

Jeżeli pralka pracuje znacznie głośniej niż dotychczas, przede wszystkim podczas wirowania, najczęściej powodem takiej usterki są zużyte łożyska bębna. Usterka tego rodzaju jest łatwa w zdiagnozowaniu i tania w naprawie.

 

  1. Bęben się nie kręci, ale silnik pracuje

Gdy praca silnika jest słyszalna, natomiast bęben pralki się nie porusza, wtedy często problemem jest spadnięcie lub zerwanie się paska napędowego w pralce.

 

  1. Pralka się zacina

Gdy sprzęt nie reaguje na ustawienia na programatorze, zacina się w trakcie pracy, najczęściej powodem usterki jest uszkodzony programator. Czasami możliwa jest jego naprawa, innym razem potrzebna jest już droższa wymiana na nowy.

 

  1. Ubrania nie są wyprane

Przeważnie w takiej sytuacji potrzebne jest wymienienie uszczelek łożysk przy bębnie – taka naprawa pralek nie jest również skomplikowana.

 

  1. Z pralki wycieka woda

Przyczyn awarii może być kilka, na przykład awaria pompy wody, zapchany filtr czy też uszkodzona uszczelka przy drzwiczkach.

 

  1. Pranie w pralce powoduje wyrzucenie bezpieczników

Zazwyczaj usterka jest związana z grzałką, która odpowiedzialna jest za zwarcie. Należy zwykle dokonać jej wymiany na nową.

 

To tylko kilka popularnych usterek oraz sposobów na ich naprawę. Warto wybrać dobry serwis AGD, na przykład w mieście Gdańsk, gdzie będzie można liczyć na fachową pomoc. Wystarczy tylko zadzwonić do fachowców, którzy przyjadą na miejsce, sprawdzą, co stało się z pralką, a następnie wykonają odpowiednie czynności, aby mogła ona znów pracować prawidłowo. Czasami jednak konieczne jest zabranie pralki na warsztat, z czym wiąże się dłuższy czas oczekiwania.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Zobacz również

Menu